Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ndizet aksi Paris-Madrid, parizienët në gjurmët e mbrojtësit madrilen

PSG është shumë pranë titullit kampion në Francë, me parizienët që pavarësisht luhatjeve të sezonit kryesojnë të sigurt Ligue 1.

Ata kryesojnë kampionatin me 66 pikë, 6 më shumë se vendi i dytë, por kjo diferencë mund të thellohet nëse skuadra e Galtier triumfon të dielën në mbrëmje ndaj Lyon.

10 javë nga fundi i kampionatit dhe me merkaton verore në horizont, drejtuesit e klubit kanë nisur nga puna për të ardhmen.

Fokusi është te Kylian Mbappe, me sulmuesin i cili mbetet një temë e nxehtë dhe në qendër të vëmendjes, kjo pasi ai qëndron përsëri në “orbitën” e Real Madrid.

Lexo edhe: 

Ky aks, do të jetë shumë i nxehtë dhe këtë e konfirmojnë mediet franceze. Jo vetëm Mbappe, por edhe PSG tashmë ka kthyer fokusin nga madrilenët dhe është vendosur në gjurmët e Ferland Mendy.

27-vjeçari me shumë mundësi do të largohet nga Madridi në verë dhe PSG kërkon të përfitojë në maksimum, por në garë për shërbimet e francezit është edhe Manchester City, me anglezët që do të kërkojnë të rivalizojnë parizienët.

Mbrojtësi ka luajtur më parë në kampionatin francez me skuadrën e Lyon, ndërsa ka dalë nga akademia e Le Havre dhe pak muaj më parë kishte shprehur dëshirën për t’u rikthyer në Francë dhe tani kjo dëshirë e tij mund të realizohet

Kontrata e mbrojtësit me “Los Blancos” skadon në verën e vitit 2025 dhe vlerësohet rreth 35 milionë euro, por PSG mendon të mbyllë gjithçka për jo më shumë se 20 milionë euro.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...