Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Ndjehem i rëndësishëm”, Kroos: Unë nuk luaj për vendin e shtatë, dua ta mbyll në nivel të lartë

Toni Kroos rinovoi para pak ditëve me Real Madrid teksa firmosi një kontratë të vlefshme deri në vitin 2024. Gjermani që është një nga liderët e “Los Blancos” duke qenë pjesë e spanjollëve prej vitit 2014 kur u transferua nga Bayer Leverkusen, së fundmi zbuloi më shumë rreth vendimit për të rinovuar me kryeqytetasit. 33-vjeçari u shpreh se nuk ndjehet i lodhur dhe se futbollin e shijon njësoj si para 15-vitesh.

“Ndjehem ende i emocionuar, ndjehem mirë fizikisht dhe kam ndjesinë se mund t’i jap shumë skuadrës në fushë. Nuk mund të vendosja për rinovimin në tetor sepse sezoni është i gjatë dhe ndonjëherë në fundin e tij ndjehesh pa energji. Por, nuk ishte ky rasti im. Për mua e rëndësishme është ta mbyll karrierën në një gjendje të mirë dhe në nivel të lartë.

Lexo edhe:

Kam të njëjtën dëshirë si 15-vite më parë, dua të fitoj ndeshje dhe trofe. Nuk jam aspak i lodhur dhe mërzitem shumë kur humbasim ndeshje. E di mirë se në të ardhmen nuk do të mund të bëj asgjë nga ato që bëj tani.

Më shijon presioni i ndeshjeve dhe i objektivave. Unë nuk jam nga ato që mund të transferohen në klube të tjera dhe të luajnë pa asnjë synim konkret, nuk do të luaja kurrë për vendin e shtatë apo të tetë”, u shpreh Kroos.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...