Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Ndjesia më e mirë të luash për Kosovën”, Berisha: Kush më motivoi

Bernard Berisha u rikthye te Kosova pas një kohe të gjatë. Sulmuesi i majtë, i cili luan në Rusi tek Akhmat Grozny, foli pas barazimit 2-2 me Zvicrën në emisionin “Dardanët” në SuperSport 3, ku ndër të tjera tha:

Të luash për vendin tënd është ndjesia më e mirë, jam gjithmonë gati për Kosovën. Luajtëm mirë, tani të fokusohemi te Rumania.

Lexoni edhe: 

Kishim mundësi të mira, në të dy pjesët. Trajneri e kishte përgatitur që ta mbyllnim 0-0 të parën. Dhe në pjesën e dytë të futnim lojtarë të shpejtë si Zhegrova dhe Krasniqi. Bëmë një punë të mirë, të vazhdojmë të bashkuar.

Rikthimi? Kam patur një bisedë me trajnerin, ai ka besim tek unë. Kjo më motivoi të vija dhe të jepja më të mirën“, theksoi 31-vjeçari nga Peja.

VIDEO/ Barazim spektakolar në “Fadil Vokrri”, Muriqi mban në lojë Kosovën

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...