Europa League

Ndodh edhe në Austri, anësori gjakoset nga tifozi (video)

Një episod i rëndë ndodhi në sfidën e Europa League Strum Graz – AEK Lanarca 0-2, në raundin e tretë të kompeticionit.

Në minutn e 77-të, ndërsa miqtë nga Qipro kishin shënuar dy gola, një objekt ka goditur gjyqtarin anësor, i cili mbeti i shtrirë  në tokë i mbuluar në gjak. Ndeshja u ndërpre për disa minuta dhe, pasi anësori ndihmë e nevojshme, loja rinisi.

Klubi vendas e ka dënuar ngjarjen, duke e konsideruar “një sjellje të papranueshme të një tifozi, një gjest që i bën keq futbollit dhe reputacionit të ekipit”.

Drejtuesit e Sturm Graz kanë deklaruar se tifozi që hodhi shishen drejt gjyqtarit anësor është identifikuar dhe ndaj tij do të merren masa të ashpra. Për këtë ngjarja klubi organizator pritet të ndëshkohet edhe nga UEFA.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency