Futboll

Dhunë në Holandë, tifozët sulmojnë lojtarët e De Graafschap

Çmenduri në ndeshjen e Kategorisë së Dytë në Holandë mes Go Ahead Eagles dhe De Graafschap. Në përfundim të takimit, disa tifozë vendas, të zhgënjyer nga humbja 0-4 e skuadrës së tyre, sulmuan lojtarët miq, pasi këta të fundit po festonin fitoren. Disa lojtarë të De Graafschap dhe anëtarë stafit u erdhën në ndihmë kolegëve të tyre, duke iu kundërpërgjigjur me shkelma dhe grushte agresorëve, që u shpëtuan nga kontrolli forcave të sigurisë.

Të dyja skuadrat përfaqësojnë qytete me një distancë prej 40 kilometrash, pikërisht Deventerin dhe Doetinchem.

Në një qëndrim zyrtar, klubi i Go Ahead Eagles ka dënuar dhunën e ushtruar nga tifozët vendas, duke premtuar se do të marra të gjithë masat për të ndëshkuar autorët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency