Serie B

Ndoj nis festën, Brescia rikthehet në Serinë A

Brescia bëhet skuadra e parë e Serisë B, që siguron ngjitjen për në ligën elitare të futbollit italian, ndonëse kanë mbetur edhe dy javë nga fundi i sezonit.

“Dallëndyshet” mposhtën me rezultatin minimal 1-0 Ascolin në shtëpi dhe u ngjitën në krye, në kuotën e 66 pikëve, aq sa mjaftojnë që edhe matematikisht të jenë në Serinë A sezonin e ardhshëm.

Skuadra e drejtuar nga Eugenio Corini rikthehet kështu në elitën e futbollit italian, pas 8 sezonesh në Serinë B, pasi kishte rënë në sezonin 2010-2011.

Pjesë e skuadrës lombarde është edhe mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Emanuel Ndoj, i cili ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në ngjitjen e Brescias në Serinë A.

22-vjeçari shqiptar ka luajtur 27 takime si titullar këtë sezon, teksa ka arritur të gjejë 3 herë rrugën e rrjetës, ndërsa në sfidën e sotme nuk ishte i grumbulluar, për shkak të një dëmtimi të pësuar në fundjavë përballë Lecces.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency