Serie B

Ndoj realizon dy supergola, sinjal Rejas që nuk e grumbulloi!

Pas dëmtimit të rëndë që e mbajti jashtë fushave të futbollit për 4 muaj, Emanuele Ndoj është kthyer më i fortë se kurrë dhe po jep një kontribut të rëndësishëm për Bresican në Serie B. Edhe pse nuk u grumbulla nga trajneri Edoardo Reja për 3 ndeshjet  kualifikuese të Katar 2022 që Shqipëria zhvilloi në muajin Mars, mesfushori kuqezi i ka dhënë një sinjal trajnerit të kombëtares kuqezi për ta thirrur në grumbullimin e ardhshëm. Ndoj ishte thjeshtë magjik në sfidën që Brescia fitoi me shifrat 4-1 ndaj Pordenones duke realizuar dy supergola, nga distanca, njëri më i bukur se tjetri. Ky ishte dygolëshi i dytë për Emanuele Ndoj në këtë sezon pas atij që realizoi ndaj Lecces, ndërsa numëron 5 gola në 7 ndeshje të zhvilluara në total me “dallëndyshet” në këtë sezon të Serisë B. Pas suksesit të thellë ndaj Pordenones që e afroi ndjeshëm Brescian me zonën play-off por edhe dy supergolave të realizuar Ndoj tregoi emocionet e tij në mikrofonat e mediave italiane.

“Për mua ishte diçka shumë emocionuese.U ktheva si titullar pas një periudhë të keqe. Shënova dy gola, por akoma nuk e besoj. E rëndësishme është që kemi luajtur si ekip. Duhet të vazhdojmë kështu. Mbështetja e familjes time në këtë periudhë ka qenë e rëndësishme, ashtu sikurse e shokëve dhe e klubit”, deklaroi Emanuele Ndoj i cili është aktivizuar në 4 ndeshje me kombëtaren shqiptare dhe ka realizuar dhe një gol atë në miqësoren e humbur 3-1 ndaj Ukrainës në 3 qershor të vitit 2018.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency