Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Ndoj rikuperon pozitat te Brescia, niset si titullar në miqësoren ndaj Sampdorias

Emanuele Ndoj ka lënë pas dëmtimin dhe duket se po rikuperon pozitat e tij te Brescia, ku u rikthye këtë verë pas një huazimi 6-mujor. Mesfushori i Kombëtares Shqiptare është përzgjedhur si titullar nga trajneri Clotet në miqësoren ndaj Sampdorias që është zhvilluar pasditen e sotme.

Ndoj u kërkua me ngulm nga Tirana gjatë merkatos së verës, por refuzoi bardheblutë dhe zgjodhi të rikthehej te Brescia, aty ku ka kaluar thuajse të gjithë karrierën e tij, teksa me “dallëndyshet” ka luajtur edhe në Serinë A.

Tani që ka lënë pas dëmtimin, mesfushori synon të fitojë një vend titullari me Brescian dhe pse jo, sërish një ftesë në kombëtaren shqiptare, aty ku mungon prej shumë kohësh.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...