Kategoria Superiore

Ndreu: Kamza tregoi karakter dhe grintë

Ramadan Ndreu i gëzohet një fitoreje shumë të rëndësishme të Kamzës në transfertë me Luftëtarin, pasi edhe me 10 lojtarë në fushë ekipi i tij gjeti forca për ta mposhtur kundërshtarin.

“Kartoni i kuq është gjë që ndodh, por ishte gabim shumë i rëndë dhe na prishi rrjedhën e lojës. E kuptuam vonë që loja vazhdon edhe me 10 lojtarë, pasi mund ta mbyllnim ndeshjen që më parë. Kishim 4 mungesa shumë cilësore sot. Kartoni i kuq na çorientoi, megjithatë kjo skuadër tregoi se ka karakter, grintë dhe potencial. Në minutat e fundit treguam se kishim ende fuqi për të vrapuar. Përgëzime Fukuit që tregoi një formë shumë të mirë.”

Për shpërblimin e premtuar nga presidenti Naim Qarri, Ndreu sqaroi:

“Nuk ka rëndësi shpërblimi, por karakteri që tregon ekipi në pjesën e dytë në çdo ndeshje. Edhe pse me 10 vetë, në fund rrezikuam 4-5 herë para portës.”

To Top