Kategoria Superiore

Ndreu: Kjo skuadër po tregon shpirt të lartë gare

Trajneri i Kamzës Ramadan Ndreu, u gëzohet tri pikëve ndaj një emri të madh të futbollit shqiptar, sic është Vllaznia. Shpirti i garës, sidomos në momentet e fundit, është ajo që e dallon skuadrën debutuese në Superiore.

“E merituam fitoren, pavarësisht mungesave. Në 5 takime në pjesën e parë nuk kemi shënuar e ndoshta lojtarët kanë frikë të përballen me ekipet e Superiores. Reparti i mbrojtjes, duke përjashtuar 10 minutat e para, e bëri shumë mirë detyrën. Jemi me këmbë në tokë. Kam besim te kjo skuadër, kemi marrë lojtarë me shpirt gare. Sidomos në 20 minutat e fundit nuk pajtohen me rezultatin dhe kërkojnë maksimumin.”

To Top