Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ndreu: Merkato e hapur për Kamzën

Kamza është një ndër tre ekipet shqiptare që pa përzgjedhur Ohrin për zhvillimin e fazës përgatitore dhe kjo tregon seriozitetinme të cilin po punojnë drejtuesit në prag të sezonit të ri futbollistik. Trajneri Ramadan Ndreu shprehet i kënaqur me përforcimet e deritanishme, por thekson se merkatoja për skuadrën që ai drejton është ende e hapur.

Ndreu e pranon se Sebino Plaku mund të jetë goditja e radhës, por jo e vetmja, deri në mbylljen e merkatos.

Përtej entuziazmit në kampin e Kamzës për ndërtimin e një ekipi pretendent, Ndreu thekson se do të ishte shumë i kënaqur nëse e mbyll kampionatin mes gjashtë ekipeve më të mira.

Pasi vlerësoi punën e Bashkisë në krijimimin e kushteve optimale në stadiumin e Kamzës, trajneri krutan u ndal edhe te kalendari, që në dy javët e para i ka rezervuar ekipit të ardhur nga kategoria e parë dy kundërshtarë shumë të fortë, Kukësin dhe Skënderbeun.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....