Kategoria Superiore

Ndreu: Tirana nuk respektoi fair play-n, duhej ndalur loja para golit

Trajneri i Kastriotit, Ramadan Ndreu u shfaq mjaft i zhgënjyer në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Tiranën, pasi akuzoi bardheblutë për mungesë të fair play-t në rastin e golit të vetëm të takimit.

Pse kaq shumë tension pas golit të pësuar?
Mendoj se te momenti i faullit duhej të ndalej loja. Nuk ka rëndësi nëse ishte apo jo faull, por duhej ndalur për Fair-Play. Nuk ishte problemi i faullit, por duhej të ndalej loja. Unë vetë ndërhyra disa herë të kërkoja nxjerrjen e topit jashtë, kur rrëzoheshin kundërshtarët, ndaj prisnim fair play.

Mendoni se u teprua me protestën, duke qenë se kampionati vazhdon ende dhe jeni në lojë?
Ne kishim ardhur të bëjmë lojën tonë dhe besoj se e bëmë më së miri, pasi Tirana nuk pati asnjë rast. Rasti i vetëm ishte ky dhe Fair-Play është gjëja më elementare. Ne s’kemi ardhur për luftë, pasi i rëndësishëm është lojtari. Futbollisti ynë ra me shpinë dhe loja duhej të ndalej se ishte pa frymë. Këtu është tension i madh, pasi shoh padrejtësi, pak rëndësi ka nëse janë me apo pa dashje.

Ju vjen keq për këto skena në Superiore?
Më erdhi keq personalisht sepse Tirana është një ekip simbol dhe duhet të respektojë Fair-Play-n. Megjithatë edhe reagimi ynë nuk ishte i duhuri, por ishte një moment tensioni.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency