Merkato

Ndryshim klauzole dhe ulje page për De Ligt, dy klube angleze gati të përfitojnë

Juventusi po tenton të rinovojë me një nga lojtarët më të rëndësishëm. Flasim për Matthijs De Ligt, i cili ka edhe dy vite kontratë me rekordmenët e futbollit italian.

Qendërmbrojtësi holandez ka një klauzolë prej 120 milionë eurosh, të cilën agjentët e tij duan të heqin. Ndërkohë, drejtuesit e Juves po synojnë që 22-vjeçari të ulë pagën sezonale.

De Ligt përfiton rreth 12 milionë euro në sezon, ndërsa bardhezinjtë duan ta mbyllin akordin e ri me një shumë vjetore prej 7-8 milionë eurosh.

Nga ana tjetër situatën e ndjekin me interes të madh Chelsea dhe Manchester City. “Blutë e Londrës” janë prej kohësh të interesuar për kartonin e lojtarit të Holandës.

Tani e duan edhe kampionët e Anglisë. Pep Guardiola e cilëson De Ligt si përforcimin perfekt për repartin e prapavijës dhe drejtuesit e “Cityzens” po përgatisin një ofertë.

Eventet Sportive në SuperSport

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency