Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Ndryshim pankine në Serie A, shkarkohet trajneri i Bajramit dhe Kumbullës

Ndryshim pankinë në Serie A. Sassuolo ka shkarkuar trajnerin Alessio Dionisi pa humbjes 2-3 me Empolin. 43-vjeçari qëndronte në stolin e Sassuolos prej verës së vitit 2021, duke regjistruar 107 ndeshje si teknik i skuadrës emiliane.

Lexo edhe:

Sassuolo, ku bëjnë pjesë edhe Nedim Bajrami dhe Marash Kumbulla, ndodhet në krizë totale. Teksa nuk fiton prej 6 ndeshjes në kampionat. Ekipi ndan vendin e parafundit në Serie A bashkë me Cagliarin dhe Veronën.

Drejtimi i Sassuolos i është besuar përkohësisht Emiliano Bigicas, trajneri të ekipit të të rinjve. 51-vjeçari do të debutojë në takimin shtëpiak të 28 shkurtit kundër Napolit.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...