Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Ndryshim stoli në Superiore, 64-vjeçari rikthehet për herë të tretë në Ballsh

Drejtuesit e Bylisit nuk e kanë pritur aspak mirë humbjen 4-1 ndaj Tiranës, rezultat që dërgoi bardheblutë e Shehit në vendin e parë, ndërkohë që skuadra ballshiote qëndron vetëm sipër Kukësit në renditje.

Presidenti Besnik Kapllanaj dhe trajneri Arian Bellai kanë rënë dakord për të ndërprerë bashkëpunimin mes tyre. Aventura e ish-lojtarit të kombëtares shqiptare në Ballsh u mbyll me 18 ndeshje në total.

Në vendin e tij është zgjedhur Naxhi Shensoi, një trajner që ka drejtuar edhe më parë Bylisin, madje duke mbërritur deri në finalen e Kupës së Shqipërisë (2013).

64-vjeçari i lindur në Prizren, është emëruar për herë të tretë si trajneri i Bylisit pas dy aventurave (shtator 2011-qershor 2012 dhe nëntor 2012-qershor 2013), ndërkohë që ka drejtuar edhe Kukësin në Superiore (tetor 2013-shkurt 2014).

NJOFTIMI I BYLISIT

Klubi ballshiot dhe trajneri Arian Bellai, nisur edhe nga ecuria jo e mirë e ekipit javët e fundit dhe mospasja e rezultateve pozitive, në ndeshjet në shtëpi dhe transfertë, kanë gjetur mirëkuptimin për ta mbyllur me marrëveshje bashkëpunimin.

FK Bylis dhe presidenti Besnik Kapllanaj i shprehin mirënjohje trajnerit Arian Bellai për bashkëpunimin, duke i uruar njëkohësisht edhe suksese në vijimin e karrierës së tij.

Ndërkohë vetë presidenti Besnik Kapllanaj konfirmon rikthimin në Ballsh të trajnerit Naxhi Shensoi, një njohje e vjetër në Mallakastër! Nga nesër, trajneri i ri fillon punën me ekipin.

Faleminderit Arian Bellai!

Mirësevjen Naxhi Shensoi!

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...