Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Ndryshime drastike, zbulohen sekretet që bënë Mbappen të rinovonte me PSG-në

PARIS, FRANCE - SEPTEMBER 13: Kylian Mbappe reacts during a Paris Saint-Germain training session ahead of their UEFA Champions League group H match against Maccabi Haifa FC at PSG training center on September 13, 2022 in Paris, France. (Photo by Aurelien Meunier - PSG/PSG via Getty Images)

Rinovimi i Kylian Mbappe në maj ishte një nga lajmet më të mira të vitit për Paris Saint-Germain. Pas disa muajsh bisedime, sulmuesi francez vendosi që të zgjasë kontratën me kampionët e Francës.

Megjithatë së fundmi nga mediet franceze janë zbuluar disa sekrete që lidhen me rinovimin e Mbappe me PSG-në.

“Le Journal du Dimanche” thekson se Leonardo, ish-drejtor sportiv i PSG-së, u shkarkua në maj sepse ai refuzoi t’i jepte Mbappes kompetenca që lidheshin me afrimet e largimet e lojtarëve në këtë klub, ku specifikisht kjo gjë ka të bëjë me dëshirën e francezit për të “hequr qafe” Neymar.

PSG ka bërë gjithçka që është e mundur për ta mbajtur Mbappen në Paris. Në organikën e klubit u bashkua Julien Maynard, një gazetar i TF1, i cili ka një marrëdhënie të shkëlqyer me sulmuesin francez.

Dhe, Luis Campos, një figurë paternaliste e sulmuesit gjatë kohës së tij në Monaco, u emërua këshilltari i ri sportiv i PSG-së, kështu që pjesët e enigmës shkojnë të gjitha në të njëjtin drejtim.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...