Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ndryshime në kombëtaret e moshave/ Largohet trajneri i njohur, Bulku rritet në detyrë

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë disa ndryshime sa i takon trajnerëve në ekipet kombëtare të moshave. Ajo që bie në sy është rritja në detyrë e trajnerit Ervin Bulku i cili pas suksesit me Shqipërinë U17, tashmë do të kalojë në drejtimin e kuqezinjve U19 si dhe do të jetë përgjegjës për grupmoshën U18. Kujtojmë se më parë skuadra kombëtare U19 drejtohej nga tekniku i njohur shkodran, Armando Cungu, por që tashmë do të kalojë në “duart” e Bulkut.

Lexo edhe:

Njoftimi i FSHF:

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se do të ketë disa ndryshime në stafet e ekipeve Kombëtare të moshave U-15, U-17 dhe U-19. Trajneri i Kombëtares U-15 do të vazhdojë të jetë Armand Damo, i cili do të jetë përgjegjës edhe për grup-moshën U-14.

Kombëtarja U-17 do të drejtohet në vazhdimësi nga trajneri Ardi Behari, i cili më parë ka drejtuar ekipin kuqezi U-18 dhe do të jetë. Behari do të jetë gjithashtu përgjegjës edhe për grup-moshën U-16.

Ndërkaq, trajneri Ervin Bulku, i cili deri tani ka drejtuar ekipin U-17 sezonin e fundit dhe që arriti të kalonte deri në fazën Elite Round të Europianit për moshën U-17, do të marrë drejtimin e Kombëtares U-19 dhe do të jetë përgjegjës për grup-moshën U-18.

Kombëtarja U-21 do të vazhdojë të drejtohet në sezonin e ri nga trajneri Alban Bushi dhe i njëjti staf teknik.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...