Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Ndryshimet në kupolën drejtuese, Pochettino dhe 10 lojtarë te PSG-së duhet të largohen

Pas largimit të Leonardos, detyrën e tij te PSG-ja e ka marrë Luis Campos. Zyrtarizimi i tij si drejtor i përgjithshëm për tri sezonet e ardhshme do të bëhet brenda pak ditësh.

Një nga vendimet e tij të para, sipas “Le Parisien”, do të jetë shkarkimi i Pochettinos. Shumë shumë shpejt ai duhet të gjejë një emër të ri, i aftë për të menaxhuar “yje” si Mbappe, Messi e Neymar.

Për t’u marrë me largimet, do të kthejë një njohje të vjetër në rolin e drejtorit sportiv, Antero Henrique-n. Sipas “Le Parisien”, do të kërkohet zgjidhja për largimi e emrave të tillë si: Sergio Rico, Kurzawa, Kehrer, Diallo, Paredes, Ander Herrera, Danilo, Gana Gueye, Draxler dhe Mauro Icardi.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...