Basketboll

Ndryshojnë balancat në NBA, Durant, Irving dhe Jordan bashkë në një ekip

Kevin Durant ka vendosur të largohet nga Golden State Warriors, pas një qëndrimi prej 3 vitesh në Oakland, ku arriti të fitojë dy “Unaza të Arta” me këtë skuadër, konkretisht në sezonin 2016-2017 dhe 2017-2018.

Ylli 30-vjeçar do të shfrytëzojë moratoriumin e transferimeve të lira, që nisi pikërisht sot dhe do të përfundojë më datën 7 korrik, për t’u transferuar në New York, te skuadra e Brooklyn Nets.

Durant ka arritur marrëveshjen me Nets, për të nënshkruar një kontratë 4-vjeçare, nga e cila pritet të përfitojë rreth 164 milionë dollarë, ndërsa rikthimi i tij në fushë pritet të ndodhë vetëm gjatë vitit 2020, pasi vuan një dëmtim në thembër, që e pësoi në finalet e këtij sezoni ndaj Toronto Raptors.

Bashkë me Durant, te Brooklyn Nets do të transferohet edhe veterani DeAndre Jordan, një mik i vjetër e 30-vjeçarit, si dhe Kyrie Irving, i cili ka nënshkruar gjithashtu një kontratë 4-vjeçare, me një pagë prej 141 milionë dollarësh.

Këto lëvizje ndryshojnë balancat në NBA, duke renditur mes pretendentëve të Konferencës së Lindjes, skuadrën e Brooklyn Nets, që ka investuar fuqishëm për të sjellë në ekip disa nga emrat më të spikatur të basketbollit në SHBA dhe në botë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency