Tenis

Ndryshon kalendari i tenisit, Roland Garros shkon në shtator

Roland Garros 2020 do të zhvillohet nga 20 shtatori der më 4 tetor.  Turneu i famshëm francez i tenisit, i dyti Slam i vitit në tokë të kuqe, ishte në program nga data 24 maj deri më 7 qershor, por është shtyrë zyrtarisht për shkak të emergjencës “Coronavirus”.

Rrezikohen gjithashtu turneu ndërkombëtar i Romës, i parashikuar mes datave 4 dhe 17 maj, si dhe Wimbledoni (29 qershor-13 korrik), ndërsa Masters Series në Montecarlo 2020 është anuluar.

Një ndryshim i madh për tenisin: në këtë pikë Roland Garros do të luhet një javë pas US Open, slamit të çimentos, i parashikuar të zhvillohet në New York nga 24 gushti deri më 13 shtator.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency