Abissnet Superiore

Ndryshon kalendari për javën e tretë, ndeshjet luhen në tri ditë

Ndryshon kalendari për javën e tretë të Abissnet Superiores, që do të luhet në tre ditë, duke nisur nga e shtuna pasdite deri të hënën.

Kështu sfida e parë e javës është ajo mes Teutës dhe Dinamos, që është planifikuar të luhet të shtunën në orën 13:45, në stadiumin e Rrogozhinës.

Shkak për këtë zhvendosje është fakti që në “Niko Dovana” po punohet për të përmirësuar cilësinë e tapetit dhe Teuta e ka nisur sezonin duke luajtur në fusha të tjera ndeshjet si pritëse.

Po të shtunën në të njëjtën orë, do të luhet sfida Kastrioti-Tirana. Ky takim do të luhet në Kamëz, që është bërë edhe shtëpia e krutanëve që prej rikthimit në elitën e futbollit shqiptar.

E diela është rezervuar për sfidën më të rëndësishme të javës, atë mes Partizanit e Vllaznisë, e cila do të startojë në orën 19:45 në stadiumin “Elbasan Arena”, që është zgjedhur nga kryeqytetasit për pritjen e këtij takimi.

Dy sfidat e tjera të javës së tretë, Egnatia-Skënderbeu dhe Laçi-Kukësi, do të luhen të hënën në orën 13:45. Të gjithë takimet do të transmetohen live dhe ekskluzivisht në ekranin e Supersport, ku nuk do të mungojë as emisioni dedikuar Superiores “Gol pas Goli”.

Kalendari i javës së tretë:
E Shtunë, 13:45
Teuta – Dinamo (Rrogozhine)
Kastrioti – Tirana (Kamëz)

E Diel, 19:45
Partizani – Vllaznia (Elbasan Arena)

E Hënë, 13:45
Laçi – Kukësi
Egnatia – Skënderbeu

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency