MotoGP

Ndryshon sërish kalendari, Çmimi i Madh i Argjentinës, në nëntor

Emergjenca botërore nga Coronavirusi vazhdon të ketë impakt edhe në klasin mbretëror të garave me motorë dhe pas Katarit, Tajlandës dhe etapës në Teksas, është shtyrë edhe gara e programuar për t’u zhvilluar në Termas de Rio Hondo, Çmimi i Madh i Argjentinës nga data 17 deri në 19 prill.

Shoqata e pilotëve, ajo e ekipeve dhe përfaqësues të Federatës, kanë rënë dakord që e vetmja ndalesë e Amerikës së Jugut të zhvendoset më 22 nëntor të këtij viti. Kjo sjell edhe zhvendosjen e garave të tjera me shpresën se alarmi global do të marrë fund shumë shpejt dhe tifozët në shumë disiplina sportive, mes të cilave MotoGP, do të mund t’i rikthehen normalitetit. Sezoni i ri tani pritet të nisë në 3 maj, në Spanjë, në pistën e Herez de la Frontera, ndërsa Çmimi i Madh i Valencias i fundit i Botërorit, në 29 nëntor.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency