Premier League

Në Angli përgatiten për më të keqen, rifillimi në qershor dhe sezoni i ri më 8 gusht

Ndërprerja e futbollit për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit u ka shkaktuar një dëm të madh ekonomik klubeve, ndërsa Premier League ka një plan për të minimizuar sa më shumë humbjet në këtë kohë krize.

Kështu sipas mediave angleze, drejtuesit e ligës më të rëndësishme të futbollit anglez kanë përgatitur edhe një skenar që parashikon rinisjen e kampionatit pikërisht më 1 qershor dhe mbylljen e sezonit Brenda mesit të korrikut.

Më pas, më 8 gusht është parashikuar nisja e sezonit të ri, në mënyrë që të mos humbet asnjë para nga e drejta televizive, që duhet thënë se për klubet angleze është një zë tejet i rëndësishëm në kolonën e të ardhurave.

Momentalisht është vendosur që futbolli anglez të jetë i ndërprerë për të paktën deri më 30 prill ndërsa më pas shpresohet që të rinisë kampionati, por në Angli duan të jenë të përgatitur edhe për skenarin më të keq, atë të rifillimit të kampionatit në muajin qershor.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency