Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Në Angli të fiksuar pas “yllit” të Feyenoordit, katër klube londineze pas tij

Santiago Gimenez është një nga emrat më të kërkuar në merkato. Sulmuesi meksikan vijon të konfirmohet shumë mirë me Feyenoordin në Eredivisie dhe Europë.

Sezonin e kaluar shënoi 23 gola në të gjithë kompeticionet, duke dhënë një kontribut të madh në rikthimin e skuadrës nga Roterdami te titulli kampion pas 6 vitesh.

22-vjeçari i lindur në Buenos Aires, po shkëlqen edhe në sezonin e dytë me Feyenoordin, teksa kryeson renditjen e golashënuesve në kampionatin holandez me 19 gola. Ndërkohë që shënoi edhe 2 gola në grupet e Champions League.

Lexo edhe:

Katër klube angleze po punojnë për ta transferuar në Premier League. Arsenali mbi të gjithë, por edhe Chelsea, pavarësisht se “Blutë e Londrës” janë fokusuar tek arritja e një akordi me Karim Benzema.

Gimenez, autor i 24 ndeshjeve dhe 4 golave me kombëtaren meksikane, pëlqehet shumë edhe nga West Hami dhe Fulhami, dy klube të tjera të kryeqytetit anglez. Feyenoordi kërkon të paktën 40 mln paund për ta lënë të lirë.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...