Formula 1

Në Austri triumfon Hamilton, fundjavë e errët për Ferrarin

Lewis Hamilton fiton lehtësisht Çmimin e Madh të Austrisë (Styrian), i dyti në radhë për këtë sezon në Formula 1. Piloti britanik i Mercedesit, i cili e nisi nga “pole position”, udhëhoqi gjatë gjithë garës dhe e kaloi i pari vijën e finishit, i ndjekur nga shoku i skuadrës Valtteri Botas dhe holandezi i Red Bullit, Max Verstappen.

Vendi i katërt për makinën tjetër Red Bull, e pilotuar nga anglezi Alexander Albon, që la pas krahëve McLarenin e bashkëkombësit të tij Lando Norris dhe dy njëvendëshet Racing Point të meksikanit Sergio Perez dhe kanadezit Lance Stroll.

Top-10 kompletohet nga australiani Daniel Ricciardo, spanjolli Carlos Sainz dhe rusi Daniil Kvyat.

Fundjavë e errët më Ferrarin, ose më saktë moment krize në shtëpinë e “Kokëkuqjes”, pasi Charles Leclerc dhe Sebastian Vettel u detyruan të tërhiqeshin që në xhirot e para pas një kontakti mes tyre.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency