Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Në Belgjikë e bëjnë të sigurt, Buchanan te gjigantët italianë

I riu kanadez, Tajon Buchanan, është vetëm një hap kalimit tek Interi. Marrëveshja midis klubeve është arritur për shifrën e 15 milionë eurove.

Pavarësisht sezonit me ulje-ngritje, duket se drejtuesit po mendojnë për merkaton hyrëse. Synimi i klubit do të jetë nënshkrimi me talentët e rinj dhe Buchanan është një prej tyre.

Lexo edhe:

Kanadezi ka qenë një dëshirë e vjetër e Marottas, por Interi ka pasur konkurrencë dhe nga Atletico e Madridit.

Sipas medieve belge, beteja ka përfunduar dhe Interi tani duhet të kryejë aktin final: të paguajë 15 milionë euro në arkat e Club Brugge.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...