Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Në Belgjikë mbyllin stadiumin”, Courtois: Do të isha larguar edhe unë me Vinicius Jr

Racizimi i shfaqur në stadiumin Mestalla ndaj lojtarit Vinicius Junior në sfidën mes Valencias dhe Real Madrid është shndërruar në një çështje madhore në Spanjë. Trajneri Carlo Ancelotti u shpreh se kurrë gjatë karrierës së tij nuk kishte hasur në një stadium që i gjithë në kor ofendonte një lojtar për shkak të ngjyrës ndërsa nga ana tjetër, portieri Thibaut Courtois thekson se nëse Vinicius do të kishte vendosur të braktiste ndeshjes, atëherë edhe ai do të ishte larguar me brazilianin.

“Në momentin që Vinicius nisi të dëgjonte koret e tifozëve edhe mund të ishte larguar nga fusha. Nëse ai do ta bënte një gjest të tillë, unë do të isha larguar me atë.

Lexo edhe:

Në Spanjë nuk marrin asnjë masë, por nëse diçka e tillë do të kishte ndodhur në Belgjikë atëherë do të ishte mbyllur stadiumi. Koret ishin një çmenduri totale, edhe për mua ishte një vuajtje e madhe. Njerëzit duhet të shkojnë në stadium për të festuar dhe jo për të ofenduar”, u shpreh Courtois.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...