Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Në Champions pas 20 vitesh, trajneri i Newcastle ul entuziazmin: Mos prisni merkato të “çmendur”

Pas barazimit pa gola ndaj Leicester në St. James’ Park, Newcastle siguroi pas 20 vitesh kualifikimin në Champions League. “Magpies” ishin autorë të një sezoni të shkëlqyer pasi përveç rezultateve, dhuruan edhe një futboll tërheqës. Tashmë, klubin e pret hapi i radhës pasi Europa kërkon më shumë impenjim dhe cilësi.

Megjithatë, tekniku Eddie Howe pas ndeshjes me “Dhelprat” “ul me këmbë në tokë” tifozët duke theksuar se nuk duhet të presin një merkato nga ato të “çmendurat” pavarësisht se pronarët arabë të Newcastle kanë të gjithë resurset ekonomike.

Lexo edhe:

“Të them të drejtën nuk u futëm në këtë sezon për ta mbyllur kampionatin në vendin e katërt, nuk ndiheshim gati për këtë objektiv. Por, mentaliteti i lojtarëve ishte i shkëlqyer. Merkato? Ka një listë të vogël lojtarësh të cilët mund të afrojmë dhe që do të na bënin punë. Me shumë mundësi do të jetë një merkato shumë e vështirë për ne.

Kjo organikë është e mirë, kanë përballuar sfidat dhe ia kanë dalë shumë mirë edhe me ngarkesën fizike. Ajo që më mbetet peng është fakti që nuk arritëm të fitonim trofe, duhet ta realizojmë sa më shpejt edhe këtë objektiv pasi tifozët e meritojnë”, u shpreh Howe.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...