Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Në derbi harrohen dhimbjet”, Hysaj: Shijoj fitoren, por tani mendoj për kombëtaren

Elseid Hysaj ishte në fushë përgjatë gjithë ndeshjes në derbi që Lazio e tij fitoi me shifrat 1-0 ndaj Romës. Shkodrani i kombëtares edhe pse kishte marrë një goditje në ndeshjen e kaluar të kampionatit, “shtrëngoi dhëmbët” për 90-minuta dhe në fund pas sfidës për Lazio Style Channel, u shpreh se një ndeshje derbi të bën të harrosh edhe dhimbjet.

Mbrojtësi theksoi se kishte përdorur qetësues ndërsa shtoi se tashmë mendon për kombëtaren me Shqipërinë që luan më datë 27 mars ndaj Polonisë ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2024.

“Rikuperimi në kohë për derbi? Mora një goditje të fortë në ndeshjen e kaluar, por u rikuperova dhe më ndihmoi edhe qetësuesi. Ishte e pamundur për mua që ta humbisja këtë sfidë, duhej të qëndroja me çdo kusht në fushë dhe të ndihmoja skuadrën. Kishte shumë tension në fushë dhe derbi është nga ato sfida që të bën të harrosh dhimbjet.

Lexo edhe:

Të jep karikimin e duhur, të gjithë bëmë maksimumin dhe në fushë ndihmuam njëri-tjetrin. Tifozët janë special dhe nëse fiton, atëherë të bëjnë një fenomen. E kundërta ndodh kur humbet. Por, ata janë një shtysë e madhe për ne. dhamë gjithçka në fushë dhe e merituam fitoren. Nesër nisem për në kombëtare dhe nuk ka kohë për pushime. Megjithatë, do ta shijoj këtë fitore”, u shpreh Hysaj.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...