Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Ne dimë të humbim”, AFA u përgjigjet sulmeve të Van Gaal-it

Louis Van Gaal nuk e ka harruar humbjen e Holandës ndaj Argjentinës në çerekfinalet e Botërorit Katar 2022, me latinët e udhëhequr nga Lionel Messi që triumfuan në fund të turneut. Duke dërguar Kupën e Botës për herë të tretë në Buenos Aires.

Gjithçka ishte e paravendosur, Messi duhet të bëhej kampion bote”, deklaroi “gjenerali” duke hedhur akuza të forta ndaj FIFA-s dhe kampionëve të rinj. Fjalët e ish-trajnerit të Holandës kanë shkaktuar shumë polemika.

Lexoni edhe:

Në lidhje me prononcimin e Van Gaal-it ka reaguar edhe Federata Argjentinase e Futbollit. Me anë të një komunikate të shkurtër zyrtare, AFA iu përgjigj sulmit të holandezit.

Kombëtarja e Argjentinës ka humbur shumë herë, mbi të gjitha gjithmonë ka treguar se di të humbasë. Në Katar ne shkuam përtej limiteve tona. Përtej guximit, futbollit, talentit, dëshirës dhe pasionit, sepse kështu luhet ky sport”.

https://twitter.com/i/status/1699568750830272749

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...