Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Në Francë e bëjnë fakt, Zidane merr vendin e Pochettinos

Aktualisht i lirë nga çdo kontratë, Zinedine Zidane, i cili ende ëndërron kombëtaren franceze, do të ishte gati të pranonte kreun e stolit të Paris Saint-Germain. Situata e Mauricio Pochettinos në pankinën e PSG është shumë e komplikuar, teksa “Le10sport.com” raporton se e ardhmja e teknikut argjentinas nuk është më një temë tabu brenda vendit.

Mes mungesës së konsistencës taktike dhe veçanërisht thashethemeve të shumta që e dërgojnë atë te Manchester United, Mauricio Pochettino nuk është më i paprekshëm në Paris, aq sa e ardhmja e ish-menaxherit të Tottenhamit duket se është tashmë e vulosur, pasi shanset që ai do të jetë ende në pankinën e PSG-së sezonin e ardhshëm janë pothuajse zero.

Duket se për ta zëvendësuar atë, del një emër i sigurt, Zinedine Zidane. I dyzuar prej kohësh për të kaluar te PSG-ja, ish-numri 10 i skuadrës franceze ka filluar të tundohet nga projekti Parizien.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...