Merkato

Në Francë janë të sigurt, Mbappe e Neymar nuk largohen nga Parisi

Pandemia e Koronavirusit ka tronditur të gjithë strukturën sportive dhe ka shkaktuar një ndryshim të papritur të planifikimit të garave dhe të klubeve. Nuk i shpëton kësaj tronditjeje as merkatoja e futbollistëve. Në këtë rast, PSG mund të quhet përfituesi i madh.

Sipas L’Equipe, kriza e Koronavirusit e bën largimin hipotetik të Neymarit ose Mbappésë në muajt e ardhshëm të duket i pamundur. Organizimi i datave për mbylljen e ligave kombëtare nuk lë hapësira për transeferimin e lojtarëve brenda verës.

Prandaj, te PSG janë të bindur, gjithnjë sipas gazetës franceze, për vazhdimësinë e dy “yjeve” në “Parc des Princes”. Në rastin e Mbappésë, presidenti Nasser Al-Khelaifi as që e ka vënë ndonjëherë në diskutim shitjen e tij, por edhe Neymar po e kupton që situata nuk e favorizon, ndonëse dëshira e tij e madhe është të kthehet te Barcelona. Burime pranë lojtarit sigurojnë mediet franceze se braziliani nuk po e konsideron rikthimin e tij te “blaugranat” tani për tani, por nuk ka plan as të rinovojë kontratën.

Sipas rregullave të FIFA-s, Neymar mund ta prishë kontratën në mënyrë të njëanshme (pasi të mbyllë sezonin e tretë) me kusht që klubi që do ta blejë të paguajë 180 milionë euro për kartonin e tij. Një shifër të cilën Barça nuk pranoi ta paguante verën e kaluar, kur ishte një situatë më komode ekonomike sesa ajo që prezantohet në muajt në vijim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency