Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Më në fund Matuidi zbarkon në Torino

Blaise Mattuidi zbarkon në Torino. Më në fund është arritur zyrtarisht marrëveshja mes Juventus dhe Psg, për transferimin e mesfushorit në radhët e bardhezinjve. Parizienët kishin kërkuar 25 milionë Euro për ta lënë të lirë lojtarin, ndërkohë që falë edhe ndërhyrjes së menaxharit të Matuidi, Mino Raiola, gjithcka është mbylluar për shumën e 20 milionë Eurove, plus bonuse. Thelbësorë që gjërat të mbylleshin me sukses, ka qënë dhe vendimi i mesfushorit, i cili vendosi të braktiste Psg, duke parë minutat e pakta që atij i viheshin në dispozicion, kërkon të ketë një sezon protagonisti, pasi nuk dëshiron që të mbetet dhe jashtë Kombëtares Franceze për botërorin Rusi 2018.  Blaise do të zhvillojë vizitat mjekësore si dhe do të firmosë një kontratë 3-vjecare. Mediat italiane bëjnë me dije se ai do të jetë i gatshëm në sfidën ndaj Calgierit. Përsa i përket cështjes së një qëndër mbrojtësi, Ezequeil Garay është dëshira e drejtuesv të klubit bardhezi.  Në garë për të është edhe Spartu i Moskës por, dëshira e lojtarit është transferimi tek kampionët e italisë. Me shumë gjasa në ditët e ardhshme, Juventus do të zyrtarizojë dhe afrimin e Garay.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...