Connect with us

Hi, what are you looking for?

Moshat Kuqezi

Në fushë edhe Shpresat, kuqezinjtë e Bushit presin Malin e Zi dhe ëndërrojnë kualifikimin

Shqipëria U21 e drejtuar nga Alban Bushi luan në stadiumin e Egnatias ndeshjen e radhës kualifikuese për Euro 2025. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Alban Bushi presin Malin e Zi U21 teksa do të kërkojnë të hedhin pas krahëve atë disfatë të disa ditëve më parë në transfertë ndaj Finlandës.

Shpresat kanë shanset e tyre për të zënë një nga dy vendet e para në Grupin E teksa momentalisht mbajnë vendin e dytë me gjashtë pikë pas tre ndeshjeve të para.

Lexo edhe: 

Grupi kryesohet nga Zvicra me gjashtë pikë, ndërsa në vend të tretë është Finlanda e më pas me rradhë Rumania, Mali i Zi dhe Armenia. Ndeshja mes Shqipërisë U21 dhe Malit të Zi U21 do të startojë në orën 14:30 dhe do të transmetohet në SuperSport2.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...