Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Në fushë për 90 minuta, Eurosport vendos notën e Hysajt: Ndihmon edhe në sulm!

Lazio zhvilloi një ndeshje perfekte në stadiumin Olimpico teksa mposhti Milanin me rezultatin e thellë 4-0. Pjesë e skuadrës bardhekaltër ishte edhe Elseid Hysaj me lojtarin e kombëtares shqiptare që u aktivizua për 90 minuta të plota nga ana e trajnerit Maurizio Sarri.

Shkodrani ishte autor i një paraqitje pozitive duke ia dalë më së miri në neutralizimin e sulmit kuqezi teksa edhe Eurosport vlerësoi me një notë të lartë paraqitjen e mbrojtësit. 6.5 ishte nota e Eurosport për Hysajn ku theksohet edhe fakti që 28-vjeçari ndihmoi duke bërë detyrën e tij jo vetëm në difensivë, por edhe në aspektin ofensiv.

Hysaj, 6.5- “Luan në të majtë me Marusic në të djathtë. Messias nuk i shkakton asnjë problem dhe është autor i një ndërhyrje shpëtimtare ndaj Leaos. Në këtë ndeshje ndihmon edhe në sulm”, shkruan Eurosport për paraqitjen e shkodranit.

Në këtë sezon të Serisë A, Hysaj koleksionon 15 paraqitje me fanellën e Lazios në kampionat ndërsa regjistron edhe një asist.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...