Kupa e Shqiperise

Në fushë për Shën Valentin, luhen çerekfinalet e Kupës

Dashuri për Kupën, për Shën Valentin kompeticioni i dytë futbollistik në vend për nga rëndësia ndan 4 biletat e gjysmëfinaleve, me Kupën që këtë vit vjen më joshëse për protagonistët në garë. Ironi e fatit, meritë për t’i rritur rëndësinë ka padyshim Skënderbeu, skuadra që në një farë mënyre e ka snobuar duke mos e fituar asnjëherë në vitet e dominimit në futbollin shqiptar. Me skuadrën korçare që falë ecurisë së saj ka vrarë shpresën në luftën për titull, dhe një garë të ethshme për Europën në kampionat me 3 skuadra në vendin e tretë dhe plot 6 me një distancë 6 pikëshe trfoeu i Kupës është një objektiv primar për skuadrat që nuk mund të kenë sigurinë e hapjes së derës së eleminatoreve të Europa League nga kampionati.  Emrat që vihen përballë dhe rezultatet e hapura i bëjnë sfidat ndërkohë akoma më interesante. Kupa mund të jetë kamerdarja e shpëtimit të një sezoni të vështirë për Partizanin. I vetmi shans për trofe dhe njëkohëëisht një rrugë më e shkurtër drejt Europës, misioni për të përmbysur disavantazhin 1-0 ndaj Flamurtarit aspak i lehtë, një ndeshje e tëra për tu shijuar nisur edhe nga forma e mirë e skuadrës vlonjate. Rinis gjithcka në barazinm 1-1 në Zeqir Ymeri mes Kukësit e Tiranës, verilindorëve ju mjafton edhe një barazim pa gola për të kaluar, për Tiranën Kupa është në fakt e vetmja mundësi për të gjetur Europën, ndërsa forma e Kukësit dhe paraqitja në përballjen e parë janë faktorë shprese për ngjyrat bardheblu. Më i sigurt në misionin ndaj Teutës Skënderbeu, jo thjesht për rezultatin 2-0 të sigluar në ndeshjen e parë por edhe për faktin se bregdetarët të parakaluar tashmë në klasifikim nga Vllaznia në fundjavë do të kenë një finale mbijetese në Shkodër, ndërkohë që Laçi i fortë me 3 gola avantazh ndaj Luftëtarit në letër praktikisht është me një këmbë në gjysëmfinale.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency