Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Në Gjermani të prerë: Lojtarët nga Rusia dhe Ukraina nuk mund të luajnë ndeshje zyrtare

Në Kiev dhe qytete të tjera të Ukrainës po luftohet fort ndaj forcave pushtuese ruse, teksa të shumtë janë personat që kanë humbur jetën.

Shumë shtete kanë marrë sanksione të ndryshme ndaj Rusisë, por Vladimir Putin nuk ka ndërmend të tërhiqet.

Federata Gjermane e Futbollit (DFB) ka marrë një vendim në lidhje me futbollistët që luajnë në Ukrainë apo Rusi.

Nëse skuadrat gjermane afrojnë lojtarë nga këto dy kampionate gjatë kësaj periudhe, atëherë ata nuk mund të luajnë ndeshje zyrtare, ata mund të zbresin në fushë vetëm në miqësore.

Duam të ruajmë integritetin sportiv të garave dhe ditëve të ardhshme të sezonit në të gjitha divizionet”, shpjegon DFB vendimin e saj.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...