Serie A

Në hije te Lazio, Muriqi mendon rikthimin te Fenerbahce!

Vetëm 2 gola të realizuar  në 30 ndeshje në total në të gjitha kompeticionet, janë shumë pak për një sulmues si Vedat Muriqi i cili një sezon më parë shkëlqente me fanellën e Fenerbahces duke realizuar 17 gola mes Superligës turke dhe Kupës. Forma jo e mirë që ka shfaqur bomberi i përfaqësues së Kosovës në këtë sezon të parë të tijin me Lazion mund sjellë edhe largimin e tij nga kryeqyteti italian në fund të këtij sezoni. Sipas mediave turke Fenerbahce po projekton rikthimin e sulmuesit kosovar në Stamboll dhe është gati t’i propozojë Lazios huazimin e sulmuesit që verën e kaluar ia shiti për 17,5 milionë euro.

Sëfundmi Muriqi ka marrë një telefonatë nga ish-shoku i skuadrës te Fenerbahce Emre Belezoglu i cili është emëruar drejtor sportiv i verdhezinjëve nga Stambolli ndërsa aktualisht është edhe trajner i përkohshëm. Emre i ka kërkuar ish-sulmuesit të Teutës dhe Besës të riveshë fanellën e Fenerbahces për të synuar titullin kampion sezonin e ardhshëm me verdhezinjtë pasi kampionati i këtij viti po shkon në drejtim të Besiktasit. Nuk dihet nëse Lazio do ta pranojë kërkesën e Fenerbahces për huazimin e Muriqit por duke patur parasysh ngërçin psikologjik që ka kaluar 27-vjeçari në këtë sezon, Lazio mund tia japë mundësinë për t’u ringritur bomberit kosovar për ta patur në formën më të mirë pas një viti.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency