Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Në Itali duan rikthimin e Antonio Contes në krye të kombëtares

Antonio Conte mund të kthehet në krye të Italisë. Lajmi i bujshëm vjen nga mediat angleze, më konkretisht nga “Daily Express” dhe “Sun”, që u referohen burimeve pranë Federatës Italiane të Futbollit. Presidenti Tavecchio po përgatit një ofertë të rëndësishme, që në përfundim të “Rusi 2018”, Conte të marrë menjëherë drejtimin e “të kaltërve”. Italia do të shkojë në botëror me Venturën në stol, sigurisht nëse nuk ndodh e papritura që të eliminohet në play off.

Drejtuesit e Federatës Italianë të Futbollit nuk janë të kënaqur me rezultatet e arritura nga Ventura gjatë muajve të fundit. Nga ana tjetër, edhe Conte nuk është optimist për Chelsea-n e tij, për shkak të një merkatoje të dobët, poshtë pritshmërive të teknikut italian.

Gjatë javës së kaluar Conte u shpreh se kishte nostalgji për Italinë dhe se pas ndonjë eksperience tjetër jashtë vendit të tij, me siguri do të rikthehej.

Conte është i lidhur në kontratë me Chelsea-n për tre sezone dhe klubi londinez mësohet se është gati të shpenzojë në merkaton e janarit për të plotësuar dëshirat e trajnerit, që në Itali kërkohet gjithashtu nga Milani, si pasues i Vincenzo Montella-s.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....