Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Në Itali zbulojnë tratativën/ Bajrami ndryshon skuadër, por mbetet në Serie A

Nedim Bajrami pritet të ndryshojë skuadër në merkaton e janarit, por mesfushori i kombëtares së Shqipërisë do të vijojë karrierën në Itali. Klubi më i interesuar për shërbimet e Bajramit është Sassuolo, me tratativën që duket se ka nisur mes këtyre të fundit dhe klubit të Empolit.

Në fakt, nuk është hera e parë që emri i Bajramit lidhet me një transferim të mundshëm tek Sassuolo, pasi edhe në verë palët ishin shumë pranë marrëveshjes. Vlera e kartonit të Bajramit vërtitet tek shtatë deri në tetë milionë euro me Sassuolon që duket gati të kënaqë interesat ekonomikë të Empolit. Këta të fundit duken se i kanë bërë planet për një të ardhme pa Bajramin pasi kanë vendosur nën shënjestër Piccolin nga Verona.

Kujtojmë se për lojtarin e kombëtares ka shumë zëra rreth të ardhmes, teksa ditë më parë u përfol edhe për një interesim nga ana e Valencias në La Liga. Megjithatë, Sassuolo duket gati të lëvizë konkretisht dhe të rrëmbejë futbollistin kuqezi në merkaton e janarit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...