Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Ne jemi Chelsea”, Pochettino: Harrojeni, s’do na shihni duke festuar

Pak emocione të bukura do të mbajnë mend tifozët e Chelseat nga ky sezon. I karakterizuar nga kaosi, ulje-ngritjet dhe mungesa e rezultateve pozitive.

Që gjithsesi në periudhën e fundit nuk kanë munguar. 4 fitore radhazi në Premier League dhe vetëm një humbje kundër Arsenalit në 14 sfidat e fundit.

“Blutë e Londrës” renditen në vendin e gjashtë një javë përpara fundit, pozitë që sjell kualifikimin në Conference League. Që përkon me objektivin minimal të klubit.

Lexo edhe: 

Pavarësisht se vlerëson rritjen e skuadrës në lojë, gola e rezultate, Mauricio Pochettino nuk e quan sukses biletën europiane të Conference League.

Absolutisht që nuk do të festojmë nëse renditemi të pestët apo të gjashtët. Nuk do të na shihni duke bërë foto për një arritje të tillë.

Nuk mjafton për një klub si Chelsea. As për presidencën, drejtorët dhe futbollistët. Chelsea meriton shumë më tepër”, u shpreh tekniku argjentinas.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...