Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Në kërkim të golit të parë në raundin e të 16-ave/ Ronaldo: Do bëjmë gjithçka për Portugalinë!

Cristiano Ronaldo ka reaguar në rrjetet sociale pak orë para ndeshjes Portugali-Zvicër, që do të vendosë edhe se cila prej këtyre dy skuadrave do gtë shkojë në fazën çerekfinale të Kupës së Botës, Katar 2022.

Në reagimin e tij, Ronaldo thekson se do të bëjë gjithçka që Portugalia të fitojë.

“Sot është për Portugalinë! Për portugezët! Sot është për të gjitha ëndrrat që ka secili prej nesh! Do të bëjmë gjithçka”-shkruan sulmuesi.

Në pjesëmarrjen e tij të pestë në një Kupë Bote, CR7 është ende duke kërkuar golin e parë në një ndeshje me eliminim direkt.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...