Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Në kërkim të një eksperience të re, titullari dëshiron largimin nga Bayern

MUNICH, GERMANY - DECEMBER 11: Dayot Upamecano, Benjamin Pavard and Lucas Hernandez of FC Bayern München look on during the Bundesliga match between FC Bayern München and 1. FSV Mainz 05 at Allianz Arena on December 11, 2021 in Munich, Germany. (Photo by Sebastian Widmann/Getty Images)

Ylli i Bayern Munich, Benjamin Pavard nuk dëshiron të vazhdojë të jetë pjesë e kampionëve të Gjermanisë verën e ardhshme.

Francezi ka theksuar vazhdimisht javët e fundit se është i interesuar për një sfidë të re në verë. Megjithatë, kontrata e tij me Bayern është zgjat deri në vitin 2024.

Sipas raportimeve nga Gjermania, përtej dëshirës së klubit për të zgjatur qëndrimin e mbrojtësit, vetë lojtari nuk e pranon diçka të tillë.

Pavard kaloi nga Stuttgart te Bayern vitin 2019 për 35 milionë euro. Por koha e francezit te kampionët e Gjermanisë tani duket se ka mbaruar.

Në mungesë edhe të Lucas Hernandez, bavarezët tashmë janë në kërkim të mbrojtësve të rinj dhe nuk duan të rrezikojnë të humbasin Pavard në një transferim të lirë në verën e 2024.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...