Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Në krizë të rëndë ekonomike, Dembele shpëton klubin e tij të parë nga falimentimi

Ousmane Dembele e ka treguar se është nga ata lojtarë që nuk e harron asnjëherë origjinën dhe pikënisjen e karrierës së tij si futbollist.

Sulmuesi i Barcelonës ka bërë një gjest shumë të bukur, duke ndihmuar klubin e tij të parë të kalojë një krizë të rëndë ekonomike.

Lexo edhe:

Evreux Football Club 27, një klub në të cilin u rritën edhe Mandanda dhe Upamecano dhe aktualisht renditen në vendin e 9-të në National 2, janë në gjendje të vështirë dhe francezi ka dhuruar 100,000 euro për të shmangur falimentimin.

“Presidenti i Evreux Football Club 27, Samuel Brigantino dhe Guy Lefrand, kryebashkiaku i Evreux, dëshirojnë të falënderojnë Ousmane Dembele për bujarinë dhe mbështetjen e tij financiare të dhënë për klubin gjatë kësaj periudhe të vështirë. Ousmane, djali i klubit dhe krenaria e qytetit të Evreux, ka mbështetur gjithmonë klubin.”-thuhej në reagimin e klubit francez.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...