Champions League

Në Londër ka spektakël, të mëdhatë bëjnë detyrën, Xhaka nderon Bazelin

Edhe mbrëmja e dytë e ndeshjeve të treta në grupet e Champions League, rezultoi spektakolare, ndërsa nuk munguan as surprizat.

Kështu, kryendeshja e mbrëmjes, ajo mes Chelsea-t dhe Romës dhuroi spektakël dhe plot 6 gola. Londinezët kaluan në avantazh të dyfishtë, por Kolarov rihapi sfidën në minutën e 40 të pjesës së parë. Në pjesën e dytë Dzeko shënoi dy gola dhe kaloi italianët në avantazh, por Hazard barazpeshoi shifrat në minutën e 75 të takimit dhe vulosi rezultatin 3-3.

Skuadrat si Bayern, Barcelona dhe Paris Saint Germain, bënë detyrën ndaj kundërshtarëve modestë. Kështu gjermanët e Heynckes mposhtën 3-0 Celtic-un, katalanasit fituan 3-1 ndaj grekëve të Olympiacos dhe PSG-ja triumfoi 0-4, në transfertën ndaj Anderlechtit.

Edhe Juventusi i Massimiliano Allegrit u rikthye te fitorja, pas dy rezultatesh aspak pozitive në kampionat. Bardhezinjtë mposhtën jo pa vështirësi portugezët e Sportingut të Lisbonës, me rezultatin 2-1, ndërsa golin e fitores e shënuan vetëm 5 minuta nga vërshëllima finale me kroatin Mandzukiç.

Fitore të artë mori edhe Manchester United, në transfertën portugeze ndaj Benfikës. Rashford shënoi në pjesën e dytë dhe i dha 3 pikë të vlefshme skuadrës së Mourinhos, e cila kryeson grupin me 9 pikë.

Në Rusi, Taulant Xhaka nderoi Bazelin, me një gol të shënuar në minutën e 29 të pjesës së parë dhe me asistin e dhënë për golin e dytë, në fitoren 0-2 ndaj CSKA-së së Moskës. Mesfushori i kombëtares shqiptare ishte një nga më të mirët në fushë, jo vetëm për golin dhe asistin e dhënë. Bazeli aktualisht ka 6 pikë, dhe ndjek në renditje Manchesterin e Mourinhos, ndërsa ka lënë pas vetes pikërisht rusët dhe Benfikën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency