Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Në Madrid të masakronin nëse humbisje, përjetohej si fundi i botës”

Gareth Bale kaloi tetë sezone me Real Madrid, duke fituar gjithçka në “Santiago Bernabeu”. Ylli uellsian vendosi të tërhiqej nga futbolli për t’i kushtuar më shumë kohë familjes. Dhe golfit, pasionit të tij të veçantë.

33-vjeçari i është rikthyer aventurës te Reali, duke treguar edhe presionin e madh që ekziston në kryeqytetin spanjoll. Bale u transferua nga Tottenhami te “Los Blancos” në shtatorin e vitit 2013 për 101 milionë euro.

Lexo edhe: 

Në një rrëfim për BT Sport, Bale kujton: “Në Madrid, nëse humbje ishte sikur të vinte fundi i botës. Të kryqëzonin dhe riktheheshe në shtëpi i dëshpëruar.

Gjithsesi, kur futeshe në dhomat e zhveshjes së Realit, ti e ndjeje veten fitues. Sigurisht që ka ndikim fakti që rrethohesh nga lojtarë të mëdhenj. Mentaliteti i Realit ishte i qartë, lidhej vetëm me fitoren.

Më kujtohet finalja e parë e Champions League ndaj Liverpoolit (Reali fitoi 3-1, eurogol me roveshatë nga Bale). Po bisedoja me lojtarët e Liverpoolit përpara ndeshjes. Ata ishin nervozë.

Ne kishim një tjetër mentalitet. Thjesht shpresonim të fitonim dhe të siguronim trofeun”, theksoi Gareth Bale. I cili fitoi 15 trofe me fanellën e bardhë mbi supe.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...