Serie A

Në Mapei Stadium feston Interi, Sassuolo pëson humbjen e parë!

Pas shumë luhatjeve mes kampionatit dhe Championsit, Interi i Antonio Contes rigjen veten në Serie A. Zikaltrit u ngjitën përkohësisht në vendin e 2-të të kampionatin pasi triumfuan pastër me rezultatin e thellë 0-3 më transfertën e Mapei Stadium ndaj Sassuolos. Humbja e parë për skuadrën nga Reggio Emilia në këtë sezon, me Sassuolo që hyri si e dorëzuar në fushë përballë Interit. Pa u mbushur ende 4 minuta lojë, Alexis Sanchez shfrytëzoi asistin perfekt të marrë nga Lautaro Martinez duke kaluar në epërsi skuadrën e Contes.

Nuk vonoi dhe në të 14-ën një goditje e fortë e Vidal u devijua në rrjetën e tij nga rumuni Chiriches, autogol që i dha epërsinë e dyfishtë Interit. Pavarsisht përpjekjeve të shumta të vendasve mbrojtja zikaltër këtë herë funksionoi dhe për herë të dytë në këtë sezon nuk pësoi gol, ndërkohë që fitorja e zikaltërve u vulos në minutën e 60-të nga goli i Gagliardinit që shënoi me një goditje fluturimthi të tretin për Interin pas asistit të Darmian. Me këtë fitore Interi u ngjit në kuotën e 18 pikëve dhe pas 9 javësh ka sulmin më të mirë të Serie A.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency