Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Në Portugali duan Mourinho-n trajner, i ofrojnë të mbajë edhe Romën  

Federata Portugeze e Futbollit po mendon t’i ofrojë drejtimin e stolit Jose Mourinhos.

Pas eliminimit nga Kupa e Botës, Katar 2022, në Portugali po mendohet shkarkimi i Fernando Santos, dhe emri që pëlqehet për ta zëvendësuar është ai i trajnerit të Romës.

Madje nga mediet italiane theksohet se në Portugali mund të pranojnë edhe që Mourinho të vazhdojë të drejtojë Romën, me të cilën ka kontratë deri në 2024-ën dhe njëkohësisht të marrë edhe drejtimin e përfaqësueses së tyre, pra të mbajë dy punë njëkohësisht.

Një ide kjo që mund t’i pëlqejë shumë “The Special One”.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...