Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Në Portugali e bëjnë fakt, Santos drejt largimit

Fernando Santos është në qendër të vëmendjes dhe është kthyer në shënjestër të kritikave pas humbjes së Portugalisë ndaj Marokut.

Trajneri është diskutuar që para nisjes së Botërorit, për afrimet e tij dhe tashmë pas eliminimit kritikat janë shtyar edhe më shumë.

Sipas raportimeve nga Portugalia federata është gati të bëjë një ndryshim sa i përket drejtimit të stolit.

Ndonëse ende nuk ka asnjë reagim nga palët në fjalë, me shumë mundësi këto mund të jenë orët e fundit të Santos në statusin e trajnerit të Portugalisë.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...