Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Në pritje të përballjes me Romën, Montella largon përgatitësin atletik

Vincenzo Montella duket se e ka marrë ultimatumin nga drejtuesit e Milanit dhe tani po bën gjithçka për të ndryshuar situatën në ekipin e tij. Trajneri i kuqezinjve ka njoftuar pasditen e të martës se ka ndërprerë bashkëpunimin me përgatitësin atletik, Emanuele Marra, me arsyetimin se ky i fundit nuk ishte i gatshëm të ndjekë idetë e reja të trajnerit.

“Rinisja Milanit: Kam menduar shumë se si duhet të rritim cilësinë dhe një nga fushat ku kemi nevojë dhe mundësi të përmirësohemi, është përgatitja atletike. Hartova një plan të ri për të bërë këtë, por për fat të keq nuk gjeta mbështetjen e plotë të përgatitësit atletik Emanuele Marra dhe me keqardhje vendosëm të ndërpresim bashkëpunimin profesional. Falënderoj Emanuelen për mbështetjen dhe punën që ka bërë në krah tim gjatë këtyre viteve”, shkruante Montella në njoftimin për largimin e përgatitësit atletik.

Milan do të presë të enjten në mbrëmje Rijekën, në një ndeshje të vlefshme për Europa League, por vëmendja është spostuar totalisht te ndeshja e të dielës ndaj Romës, e cila mund të jetë vendimtare për të ardhmen e Montellës në stol. Orët e fundit mediat italiane raportojnë se drejtuesi i Milanit,Fassone ka kontaktuar edhe me Walter Mazarrin, i cili shikohet si pasardhës i mundshëm i teknikut aktual të kuqezinjve.

Lajme të tjera

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...